Tootekood: SZMMBZ15VDLT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SZMMBZ15VDLT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, Unidirectional, 12.8 V, 21.2 V, SOT-23, 3 Pins
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Number of pins 3
Max. off-state voltage 12V
Max. forward impulse current 1.9A
Application automotive industry
Type of diode Transil array
Breakdown voltage 15V