Tootekood: SZMMBZ18VALT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SZMMBZ18VALT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SZMMBZxxxALT1G Series, Unidirectional, 14.5 V, 25 V, SOT-23, 3 Pins
Mounting SMD
Case SOT23
Tolerance ±5%
Number of pins 3
Max. off-state voltage 14.5V
Max. forward impulse current 1.6A
Application automotive industry
Type of diode Transil array
Breakdown voltage 18V