SZMMBZ18VALT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SZMMBZ18VALT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele TVS Diode, SZMMBZxxxALT1G Series, Unidirectional, 14.5 V, 25 V, SOT-23, 3 Pins
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Tolerance | ±5% |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 14.5V |
| Max. forward impulse current | 1.6A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 18V |