Transistor: PNP; bipolar; 50V; 0.05A; 0.625W; TO92; 2dB
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
T2N5087
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: T2N5087
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 50V; 0.05A; 0.625W; TO92; 2dB
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 50mA |
| Frequency | 40MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Current gain | 250...800 |