Transistor: NPN; bipolar; 25V; 0.1A; 0.625W; TO92
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
T2N5172
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: T2N5172
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 25V; 0.1A; 0.625W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 120MHz |
| Collector-emitter voltage | 25V |
| Current gain | 100...500 |