Tootekood: T499A475K006ATE6K0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: T499A475K006ATE6K0
  • Mounting
  • Case
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Capacitance
  • Case - mm
  • Type of capacitor
  • ESR value
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: tantalum; 4.7uF; 6.3VDC; SMD; A; 1206; ±10%; -55÷175°C; 6Ω
Mounting SMD
Case A
Operating voltage 6.3V DC
Case - inch 1206
Operating temperature -55...175°C
Tolerance ±10%
Capacitance 4.7µF