Transistor: NPN; bipolar; 50V; 0.1A; 350/1W; TO92; 10dB
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
TBC182B
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: TBC182B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 50V; 0.1A; 350/1W; TO92; 10dB
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 350/1W |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Current gain | 240...500 |