Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 1A; 0.625W; TO92
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
TBC517
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: TBC517
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; Darlington; 30V; 1A; 0.625W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 625mW |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Kind of transistor | Darlington |