Transistor: PNP; bipolar; 32V; 4A; 36W; TO126
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
TBD436
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: TBD436
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 32V; 4A; 36W; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 36W |
| Collector current | 4A |
| Frequency | 3MHz |
| Collector-emitter voltage | 32V |
| Current gain | 40...85 |