IC: PMIC
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
400.0
Tootekood:
TC1044SCOA
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: TC1044SCOA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC
| Output current | 20mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | charge pump |
| Input voltage | 1.5...12V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |