Tootekood: TEN 30-4822WI
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 30-4822WI
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 48g
Output current 1.25A
Mounting THT
Power 30W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series TEN 30WI
Body dimensions 50.8x40.6x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%
Output current 2 1.25A
Output voltage 2 -12V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 300kHz