Tootekood: TEN 40-2413WIE
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-2413WIE
  • Output current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36V; 15VDC; Iout: 2666mA; Uinsul: 1600V
Output current 2.666A
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection overheating, anti-overvoltage, anti-overload, short circuit protection
Series TEN 40WIE
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.6kV
Efficiency 93%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz