Tootekood: TEN 40-2425WIE
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-2425WIE
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 9÷36V; 24VDC; Iout: 833mA; Uinsul: 1600V
Output current 833mA
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series TEN 40WIE
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.6kV
Efficiency 91%
Output current 2 833mA
Output voltage 2 -24V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 250kHz