Tootekood: TEN 40-4825WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-4825WIR
  • Output current
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Conform to the norm
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 18÷75V; Uout: 24VDC; Uout2: -24VDC; 2"x1"
Output current 833mA
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series TEN 40WIR
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.6kV
Efficiency 91%
Output current 2 833mA
Output voltage 2 -24V DC
Number of outputs 2
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz