Tootekood: TEN 40-7211WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-7211WIR
  • Number of outputs
  • Conform to the norm
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 43÷160V; 5VDC; Iout: 8000mA; 2"x1"; 32g
Output current 8A
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series TEN 40WIR
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 89%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz