Tootekood: TEN 40-7222WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 40-7222WIR
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Conform to the norm
  • Switching frequency
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 43÷160V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 32g
Mounting THT
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series TEN 40WIR
Body dimensions 50.8x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 89%
Output voltage 2 -12V DC
Number of outputs 2
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz