Tootekood: TEN 50-2412WI
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 50-2412WI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 50W; Uin: 9÷36V; 12VDC; Iout: 4170mA; 2"x1"; 34g
Output current 4.17A
Mounting THT
Power 50W
Operating temperature -40...80°C
Protection overheating, short circuit protection
Series TEN 50WI
Body dimensions 50.8x25.4x11mm
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 92%
Number of outputs 1
Switching frequency 285kHz