Tootekood: TEN 60-2415WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEN 60-2415WIR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 60W; Uin: 18÷36V; 24VDC; Iout: 2500mA; 2"x1"; 66.9g
Output current 2.5A
Mounting THT
Power 60W
Operating temperature -40...90°C
Protection voltage drop
Series TEN 60WIR
Body dimensions 50.8x40.7x25.4mm
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 91%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz