Tootekood: TEP 100-1215-CM
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 100-1215-CM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 100W; Uin: 9÷18V; 24VDC; Iout: 4.2A; Half Brick
Output current 4.2A
Mounting on panel
Case Half Brick
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 100
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.591kV
Efficiency 87...92%
Number of outputs 1
Switching frequency 300kHz