Tootekood: TEP 100-1218-CM
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 100-1218-CM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 100W; Uin: 9÷18V; 48VDC; Iout: 2.1A; Half Brick
Output current 2.1A
Mounting on panel
Case Half Brick
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 100
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 48V DC
Insulation voltage 1.591kV
Efficiency 87...92%
Number of outputs 1
Switching frequency 300kHz