Tootekood: TEP 100-7218WIR-CM
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 100-7218WIR-CM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 100W; Uin: 43÷160V; 48VDC; Iout: 2.1A; Half Brick
Output current 2.1A
Mounting on panel
Case Half Brick
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 100WIR
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 48V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 88...92%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 300kHz