Tootekood: TEP 160-4818WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 160-4818WIR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 160W; Uin: 18÷75V; 48VDC; Iout: 3.2A; Half Brick
Output current 3.2A
Mounting PCB
Case Half Brick
Power 160W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 160WIR
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 48V DC
Insulation voltage 1.591kV
Efficiency 88...92%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz