Tootekood: TEP 160-7213WIRCM
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 160-7213WIRCM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 160W; Uin: 43÷160V; 15VDC; Iout: 12A; Half Brick
Output current 12A
Mounting on panel
Case Half Brick
Power 160W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 160WIR
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 88...92%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz