Tootekood: TEP 200-2418WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 200-2418WIR
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Operating temperature
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Conform to the norm
  • Switching frequency
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 200W; Uin: 9÷36V; 48VDC; Iout: 3.7A; Half Brick
Output current 3.7A
Mounting PCB
Case Half Brick
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 200WIR
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 48V DC
Input voltage 9...36V DC
Efficiency 88...92%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz