Tootekood: TEP 40-7215UIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 40-7215UIR
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Output voltage
  • Input voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 14÷160V; 24VDC; Iout: 1.67A; 64g; 180kHz
Output current 1.67A
Mounting PCB
Case Quarter Brick
Power 40W
Operating temperature -40...85°C
Protection short circuit protection
Series TEP 40
Body dimensions 57.9x36.8x12.7mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 14...160V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 90%
Number of outputs 1
Switching frequency 180kHz