Tootekood: TEP 60-3611UIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 60-3611UIR
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 60W; Uin: 9÷75V; 5VDC; Iout: 12A; Quarter Brick
Output current 12A
Mounting PCB
Case Quarter Brick
Power 60W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 60
Body dimensions 57.9x36.8x12.7mm
Output voltage 5V DC
Input voltage 9...75V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 89%
Number of outputs 1
Switching frequency 180kHz