Tootekood: TEP 60-3615UIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 60-3615UIR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 60W; Uin: 9÷75V; 24VDC; Iout: 2.5A; Quarter Brick
Output current 2.5A
Mounting PCB
Case Quarter Brick
Power 60W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 60
Body dimensions 57.9x36.8x12.7mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 9...75V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 90%
Number of outputs 1
Switching frequency 180kHz