Tootekood: TEP 75-4812WI
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEP 75-4812WI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 75W; Uin: 18÷75V; 12VDC; Iout: 6.3A; Half Brick
Output current 6.3A
Mounting PCB
Case Half Brick
Power 75W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series TEP 75WI
Body dimensions 61x57.9x12.7mm
Output voltage 12V DC
Efficiency 87...92%
Number of outputs 1
Switching frequency 300kHz