Tootekood: TEQ 200-4815WIR
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TEQ 200-4815WIR
  • Output voltage
  • Insulation voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 200W; Uin: 19÷75V; 24VDC; Iout: 9A; Efficiency: 89%
Output current 9A
Mounting for building in
Operating temperature -40...90°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series TEQ 200WIR
Body dimensions 103.2x88.9x87.6mm
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV
Efficiency 89%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 250kHz