IC: audio amplifier
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
TFA9879HN/N1,118
Tootja: NXP
Tootja tootekood: TFA9879HN/N1,118
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | VQFN24 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | thermal protection, volume control |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 8Ω |
| Amplifier class | D |
| Output power | 2.75W |