Tootekood: THD 12-2423WI
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: THD 12-2423WI
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 12W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; DIP24
Output current 400mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 12W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Series THD 12WI
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV
Efficiency 85%
Output current 2 400mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 400kHz