Operational amplifier; 180MHz; 5÷15V; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
THS4062IDGNR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: THS4062IDGNR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 180MHz; 5÷15V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 180MHz |
| Slew rate | 0.4kV/μs |
| Input offset current | 400nA |
| Voltage supply range | ± 5...15V DC |