Tootekood: TIM 3.5-0923SM
Tootja: TRACO POWER
Tootja tootekood: TIM 3.5-0923SM
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3.5W; Uin: 4.5÷12V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Output current 117mA
Mounting SMT
Power 3.5W
Operating temperature -40...90°C
Application medical applications
Body dimensions 24.3x14.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 4.5...12V DC
Insulation voltage 5kV
Efficiency 81%
Output current 2 117mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 100kHz