Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 60A; Idm: 160A; 75W; DPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TK110P10PL,RQ(S2
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TK110P10PL,RQ(S2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 60A; Idm: 160A; 75W; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 60A |
| Pulsed drain current | 160A |
| Power dissipation | 75W |
| On-state resistance | 16mΩ |