Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 11A; Idm: 44A; 45W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TK650A60F,S4X(S
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TK650A60F,S4X(S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 11A; Idm: 44A; 45W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 11A |
| Pulsed drain current | 44A |
| Power dissipation | 45W |
| On-state resistance | 540mΩ |
| Gate charge | 34nC |