Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 6A; Idm: 24A; 45W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TK6A65D(STA4,Q,M)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TK6A65D(STA4,Q,M)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 650V; 6A; Idm: 24A; 45W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 6A |
| Pulsed drain current | 24A |
| Power dissipation | 45W |
| On-state resistance | 950mΩ |
| Gate charge | 20nC |