Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 8A; Idm: 32A; 40W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TK8A50D(STA4,Q,M)
Tootja: TOSHIBA
Tootja tootekood: TK8A50D(STA4,Q,M)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 8A; Idm: 32A; 40W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 8A |
| Pulsed drain current | 32A |
| Power dissipation | 40W |
| On-state resistance | 850mΩ |