Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1 MHz, 3.5 V/µs, 6V to 36V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TL062ACDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TL062ACDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1 MHz, 3.5 V/µs, 6V to 36V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 3.5V/μs |
| Input offset voltage | 7.5mV |
| Max operating temperature | 105°C |