IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TL062BCDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TL062BCDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 3.5V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |