Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 16V/μs |
| Input offset voltage | 13mV |
| Input offset current | 10nA |
| Input bias current | 20nA |