Operational amplifier
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
TL072BCDR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TL072BCDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Quiescent current | 1.4mA |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 100pA |