Operational amplifier; 3MHz; 10÷30V; Channels: 2; SOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
TL072SG-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: TL072SG-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 3MHz; 10÷30V; Channels: 2; SOP8
| Mounting | SMT |
| Case | SOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating voltage | 10...30V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Power dissipation | 860mW |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |