IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TL082BCDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: TL082BCDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Quiescent current | 2.5mA |
| Slew rate | 16V/μs |
| Input offset voltage | 13mV |
| Input offset current | 4nA |
| Input bias current | 20nA |