PMIC; DC/DC converter; Uin: 1÷10V; Uout: 2.9÷30V; DIP8; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TL499ACP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TL499ACP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 1÷10V; Uout: 2.9÷30V; DIP8; boost
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Quantity in package | 50 |
| Input voltage | 1...10V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |