Operational amplifier; 400kHz; 3÷16V; Channels: 2; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
TLC27M2CP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TLC27M2CP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 400kHz; 3÷16V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 400kHz |
| Slew rate | 0.43V/μs |