Operational amplifier
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
TLE2072AIDR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TLE2072AIDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 40V/μs |
| Input offset voltage | 3.5mV |
| Input offset current | 100pA |
| Input bias current | 175pA |