Power Load Distribution Switch, AEC-Q100, Low Side, 4 Channels, 60V, 3A, 0.3ohm, SOIC-14
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
TLE9104SHXUMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: TLE9104SHXUMA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, AEC-Q100, Low Side, 4 Channels, 60V, 3A, 0.3ohm, SOIC-14
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Interface | SPI |
| Technology | FLEX |
| Turn-on time | 15µs |
| Application | automotive industry |
| On-state resistance | 300mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Turn-off time | 15µs |
| Kind of integrated circuit | low-side |
| Max operating temperature | 150°C |