Operational amplifier; 2MHz; 2.7÷16V; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
TLV272IM8-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: TLV272IM8-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 2MHz; 2.7÷16V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating voltage | 2.7...16V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Power dissipation | 300mW |
| Bandwidth | 2MHz |
| Open-loop gain | 110dB |
| Slew rate | 2V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |