IC: operational amplifier
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
TLV9062IDSGT
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TLV9062IDSGT
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | WSON8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...5.5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 6.5V/μs |
| Input offset voltage | 300µV |
| Input offset current | 50mA |