IC: operational amplifier
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
TLV9104IPWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: TLV9104IPWR
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 2.7...16V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 4.5V/μs |
| Input offset voltage | 300µV |
| Input bias current | 10pA |